Historie projektu

 

Nápad a samotná realizace vytvoření internetového portálu World Geographic vycházela z nedostatku informací o zahraničních cestách a destinacích. Existuje mnoho tištěných publikací, průvodců, cestovních agentur, blogů, stránek a dalších užitečných rádců. Bohužel se vesměs dozvíme všude to samé. Nabízejí nám informace o stravování, ubytování, výletech a několik málo řádků o historii. 

 

Doposud neexistují monografie nebo portály, ve kterých by byly detailněji a uceleným způsobem zpracovány informační údaje o cizokrajných místech a zároveň aby obsahovaly aspekty, které by místa činila nejen světově proslulá, ale které jsou nezbytné i pro provoz v moderní době turistiky.

 

Cílem internetového portálu World Geographic bylo vytvořit komplexněji pojatý informační materiál, který čtenářovi umožní seznámit se s atraktivními místy v širších souvislostech, a to z pohledu historie, ochrany přírody, ekologie, ekonomiky, informatiky, managementu a nakonec i legislativy. 


 

Informace o mě: Iveta Steidlová (30let)

Vystudovala jsem Masarykovu univerzitu FF obor Muzeologie. V rámci školy jsem absolvovala studijní stáž a pracovala jsem v galerii v Jihoafrické republice, v Pretorii.
V současné době pracuji jako manažerka pro jednu produkční a eventovou agenturu a zároveň pracuji externě jako redaktorka. Svojí lásku ke zvířatům chci posunout do odbornější sféry a proto od října 2015 začnu distančně studovat na Zemědělské univerzitě, obor Speciální chovy.


Mým vášnivým koníčkem je cestování. Začala jsem cestovat již v půl roce (s rodiči) a v současné době podnikám cesty s kamarádkou. Je ještě mnoho destinací kam bych se chtěla podívat. V nejbližší době mě čeká New York a Island. Procestovala jsem celé USA, Kanadu, dále jsem navštívila Argentinu, Mexico, Bali, Singapur, Jižní Afriku, Mozambik, Kapské město a další...